Rękodzieło

Biżuteria makramowa

Od jakiegoś czasu cała nasza Rodzinka w wolnych chwilach plecie guzki i tworzy w ten sposób mikromakramową biżuterię. Robią to wszyscy, znaczy mama – Justyna, tata Piotrek oraz Adam, Blanka i nawet zdarza się Emilowi. Biżuteria powstaje z cienkich ale bardzo mocnych kolorowych sznureczków. Wplatamy do niej koraliki i różne elementy biżuteryjne. Dzieci potafią także wyplatać przepiękne kształty – motyle, ważki, gwiazdy, kwiaty. 


Zaczynaliśmy skromnie – od szaroburych sznurków i prostych wzorów, które zna każdy. Ale od tego czasu wiele się nauczyliśmy i cały czas się uczymy. To dla nas wielka przyjemność i wspólne rodzinne hobby. Nieskromnie mogę powiedzieć, że możemy upleść wszystko – każdą figurę i wzór.


Motylki bransoletki na zdjęciu wykonuje Adam. Adaś ma 12 lat i uwielbia tworzyć biżuterię, mówi, że to jego ulubione zajęcie, bo zawiera w sobie 2 w 1 – przyjemność i kasę. Natury biznesowej Adasia ukryć się nie da, ale ci co widzieli go w akcji – produkcji i sprzedaży biżuterii, wiedzą, że ma też dobre serducho, lubi ludzi i kontakty z nimi. To Jego Super Moc. Gdy Adaś otwiera swoje stoisko na jakiś warsztatach lub na festiwalu – nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.


Adaś to nie jedyny mały artysta w naszym domu.Jest też Blanka lat 10, której prace są wykonywane z wielkim sercem. To artystka, która lubi dzielić się swoją makramową pasją: niejedną bransoletkę podarowała, niejednemu pomogła zrobić własną. Blanka jest zapaloną koniarą i wszystko co zarobi na biżuterii wydaje na okołokońskie sprawy.

Jeżeli podobają ci się nasze prace i chciałbyś coś zamówić – pisz na adres Justyna.Romaniak@gmail.com. Bransoletki mogą być w wybranych kolorach, rozmiarach. Możemy także upleść cokolwiek ci tylko przyjdzie do głowy 🙂